Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Sosyal Medyanın Gücü

sosyal medya
logom

Sosyal Medya

Sitenizin sosyal medyalardabulunmaoranı, doğrudan sitenizin hitini ve site dışıseosunu etkiler. Bu sebeple ilk iş sitenize ait twitterhesabı, friendfeed hesabıve facebook fan sayfasının oluşturulmasıdır. Aynızamandabu sosyal platformlarüzerinden takipçi ve abone sayınız ne kaar fazla ise paylaşımlarınız o düzeyde etkiliolur.

 

Sitenizdeki son yazılarırss kaynağını friendfeed ve facebook fan sayfasınailişkilendirerek, son yazılarınız ototmatik olarak bu platformlardayayınlanabilir. Facebook profil iletwitterprofili de birbiriyleilişkilendirerek  son  yazılarınızıdatwitterdan   paylaşılmasınısağlayabilirsiniz.

 

Sosyal medyadaen önemli faktör, takipçisayısıdır. Bizi kimse takip etmiyorsabu yapılan çalışmaların Seo açısından etkisi kaydadeğerolmayacaktır. Önemliolan paylaşımlarımızın başkalarının da profillerinde  paylaşılmasınısağlamaktır.

 

Twitter’datakipçi sayınızıarttırmanın en kolay ve güveniliryolu başkalarınıtakip etmektir. Tabi ki takip ettiğiniz herkes sizi takip etmeyebilir. Eğeralakasız ilgi alanlarınasahip kişileri takip ederseniz sizi takip etme oranıazalırken, ilgi alanıyakın kişileri takip ederseniz bu oran oldukçaartmaktadır. Bu sebeple doğrudan ilişki olduğunuz sektörden kullanıcılarıtakip edin.

 

Facebook’de takipçi sayısıarttırmak nispeten dahazordur, ancak iletinizin dahafazlakişi tarafından görümesi dahakolaydır. Birçelişki gibi görülebilirancak bu durum, iki sitenin yapılarının farklı olmasından kaynaklanıyor. Facebook’debulunan Grup oluşumu, dahaçok kitleye ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır. Facebook’deaynıilgi alanlarınasahip kullanıcıların bulunduğu üye sayısıçok gruplaraabone olarak gönderdiğiniz iletinin bu gruplardayayınlanmasınısağlayabilirve kısasürede büyük  topluluklaraulaşabilirsiniz.

 

Facebook’dasitenize ait sayfadahayran sayısınıarttırarak, paylaşılan içeriğin onların sayfasında görülmesinisağlayabilirsiniz. Ancak hayran sayısınıarttırmak oldukçazordur. Bunun için öncelikle arkadaşlarınızasayfalarınızı önermeli ve onların dabaşkalarınaönermesini sağlamalısınız. Aynı zamandapaylaşımlarınızın kalitesi hayran sayınızıarttıracaktır.

 

Genel olarak sosyal medyaprofillerinin abone sayısınıarttırmak için, profil linklerini sitenizde görünür bir yere, dikkat çekici biryere ekleyin. Sitenizde ki yazarhakkındabölümlerinebu profil linklerini ekleyebilirsiniz. Başkasitelere yaptığınız yorumlardasite urlsi yerine profil linkini kullanabilirsiniz.Bunun dışındaüye olduğunuz ve mesaj sayınızın yüksek olduğu forumlarda,  profilinize ait imza bölümüne sosyalmedyaprofillerinizin linkini toplu olarak   ekleyebilirsiniz.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap