Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Rss İle Son Yazıları Yayınlama

seo anlatımı
logom

Rss Kaynaklı  Son Yazıları  Yayınlama

 

Önemi  Nedir ?

Son zamanlardapopülerolan birreklam yöntemivar. Bu yöntemi çıkaran kıvrak reklam stratejisine sahip oyun sitesi sahipleri, 1 tane link alımına vereceği paralarıbu teknikle 13 linke vermektedir. Evet tam 13 link. Bu teknik sayesinde, hem anasayfasınaistediği kelimeden link almış oluyorhem de son yazı veyaoyunlarınagüncel link almış oluyor.

 

Örnek olarak Oyun sitelerine sahip rss kaynaklılink alımlarıaşağıdadır. Aşağıdaki resimde, sarıalan içerisinde gösterilen bölümler, resim kaynaklılinkler, kırmızıalan içerisindegösterilen bölümlerde yazı kaynaklılinklerdir. Bu yöntemle site hem iyibir reklam hem de sağlam birbacklink çalışması yapmış oluyor.

 

Yine aynı teknikle link almış farklıbirsiteye ait resim aşağıdagözükmektedir. Bu örnekte anasayfaya link almamıştır. Bu sebeple toplamda 12 adet backlinke sahiptir.

 

Rss kaynaklılink alımlarında, site sahiplerigenelde 3 aylık anlaşmalaryaparak, bu reklamlarıdaha düşük maliyetlealabilmektedir. Sitenin kalitesine göre 3 aylık 100  ve 200  tl arasında değişmektedir.

Peki oyun sitelerinin dışındaki sitelerbu tekniği kullanmak için nasıl biryol izlemelidir? Tabi ki önceliklebu tekniğin kullanılabilmesi için sitelerin Rss özelliğine sahip olmasıgerekir. Bu sayede, son yazılarınız anlık olarak bu sitelerde güncellenebilecektir.

 

Örneğin birblogun rss kaynağı ile seo çalışmasınıyapmak üzere link almak istiyorsunuz. Bu yöntemle, sitenizedeki son 5 yazının başka sitelerde yayınlanmasını sağlamanız gerekir. Bunun için öncelikle, kendinizeait farklıbir ip de yer alan siteniz varsabunun üzerinde bu uygulamayıyapabilirsiniz. Farklı bir ip olmasada aynı ipdeki sitelerde kullanarak az daolsaseo açısından  faydaelde edebilirsiniz. Bu

yöntemin sadece son yazılarınıza ve sitenize backlink alınmasıkonusundadeğil, son yazılarınızın çok kısa sürede indexlenmesi konusundadabüyük etkisi  olacaktır.

Örnek olarak birsohbet.net’un son 5 yazısını rss yoluylaeklediği site ve subdomainlerden görüntüler.

 

Aşağıdaki örnek seoaktif.net adresinden alınmıştır. Rss ikonu http://www.birsohbet.net/feed/ adresine ve yanındaki başlık dasitenin anasayfasınalink vermektedir. Son yazılarlabirliktetoplam 7 link içermektedir.

 

Aşağıdaki örnek wp.birsohbet.net subdomaini üzerinden alınmıştır. Yine aynışekilde 7 link içerir.

 

Aşağıdaki örnek makale.birsohbet.net subdomaini üzerinden alınmıştır.

Nasıl Yayınlanır ?

WordPress altyapısınasahip siteler için bu işlemi yapmak oldukçakolaydır. Aynızamandawordpress sitelerine ait temaların bileşen destekli olmasıdaişinizi kolaylaştırır.

Görünüm bölümünden bileşenlere girerek, sürükle bırak yöntemiyle RSS isimli bileşeni sitenizde görünmesini istediğiniz yere sürükleyerek eklemeişleminebaşlayabilirsiniz. Dahasonrayapmanız gereken, son yazıların görünmesiniistediğiniz siteye ait rss kaynağınıgirmek ve site başlığıile görüntülenmesi  istenilen yazısayısınıgirmektir.

 

Bileşenleri kullanmanın dışında WordPress’eait news tickergibi eklentileri kullanarak dabu uygulamayıgerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek üzere başkayöntemlerkullanmak için Google arama motorundan “son yazıları başkasitede gösterme”  aramasınıyapabilirsiniz.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap