Hoşgeldiniz Bugün 10 18 2017

Helper Aday Kuralları

logom

-10• 4 Help Eğitim Departmanı – Helper Aday Kuralları  10•10©

4 1) Helper adayının #helpteam ve #egitim kanallarına girmesi mecburidir. Bu iki kanalı ajoin listesine alması gerekmektedir.
Amasya Chat
4 2)  Helper adayı eğitim alacağı zaman eğitim gördüğü kanal haricindeki tüm kanallardan çıkıp ve özelini kapatmak zorundadır.

4 3)  #egitim ve #helpteam kanalında prefix(+,%,@,&,~) sahibi yetkililer helper adayının üstü olup söyledikleri herşey kural niteliğindedir.

4 4)  Helper adayı, Eğitim gördüğü kanallarda laubali davranmamalı, gerekmedikçe konuşmamalıdır.

4 5)  Helper adayı, Eğitim sırasında düzgün bir üslup kullanıp, türçeyi düzgün yazmalıdır.

Örnek olarak 4:) 🙁  tarzı smile, dsjfglkŞsfhnjşl, ok, okey tarzı yazılar, qeldi, ewet gibi w,q kullanmamalıdır.

4 6)Helper adaylarımızın ; #Egitim ve #Helpteam kanallarında ” toplu mesaj olan [AMSG/AME] ” komutlarını muaf/engelde tutmasını gerekmektedir. Bunun için gerekli koda #mirchelp kanalından destek alarak ulaşabilirsiniz.

4 7)  Helper adayımızın sunucu genelinde üsluplarına dikkat etmeleri, tartışmalara karışmamaları gerekmektedir.
ircresim
4 8) Helper adaylarımızın eğitimlerini bitirmeleri için aceleci davranmamaları, eğitimleri için ise kanalda (%) halfop olarak görev yapan eğitmenlerinden eğitim talebinde bulunmaları gerekmektedir.

4 9) Helper adaylarımız eğitmenlerinden kaynaklanan problemlerini silsile yolu ile kıdemli eğitmenlerine, eğitim birim yardımcılarına, eğitim birim sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir.

0410 ) Eğitmenleriniz sizlere eğitim vermekten sorumlu olup, istediğiniz zaman size eğitim vermek zorundadırlar. Adaylarımızın eğimen seçme lüksü olmadığı gibi eğitmenlerimizinde aday şeçme lüksü yoktur.

4 11) Adaylarımız uzun süreli sunucuya giremeyecekleri zamanlarda mutlaka bunun bilgisini eğitmenlerine vermeleri gerekmektedir.

4 12) Adaylarımızın #svsdesk kanalında aktif olmaları kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.


Benzer Yazılar
15 Mayıs 2016

Memoserv Set Egıtımı

13 Mayıs 2016 ircegıtım

Timer Komutları

DAHA FAZLA
Yorum Yap