Hoşgeldiniz Bugün 10 18 2017

Forumlardan Tanıtım Yazısı

logom

Forumlardan  Tanıtım  Yazısı

Birçok Türk forumundaweb sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlaraüye olduktan sonrabu bölümlere yeni konu açarak siteniziözgün birmakale ile ilgiçekici birbiçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaçanahtarkelimenize link verin. Forumlardakikonulardan alınan linkler, etkisi neredeyseen az olan linklerdir. Çünkü forumlardayapılan paylaşımın fazlasayıdaolmasısebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayısık aralıklarla ve fazlasayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusundahiçbirrisk oluşturmayacaktır.

Bazı forumlardaüye girişi yapamayanlarave aramamotoru botlarınakonu içerisindeki linkler gösterilmez. Bu backlink konusundabirartı sağlamadığıiçin, sadeceforum üyeleri tarafından site hitini arttıracaktır. Ancak bu gibi forumlardan daelde edebileceğimiz reklam ve seo adınaufak faydalarvardır.

c3bcye20olmadan20link20alma201

 

 

Link paylaşımı bulunmayan forumlardan reklam yapmak için,paylaştığınız site tanıtım konusunun üstüne sitenizeait logonuzu yerleştiriniz. Bu şekilde forumaüye olmayan kişiler tarafından site adı görülerek reklam yapmış olacaksınız ve siteye direk girişler yaptırarak dolaylıyoldan sitenin seosuna katkı sağlamış olacaksınız. Aynı zamandasite url sini konu içerisindeyazınız ancak buna link vermeyiniz. Aksi taktirde yinesadece üyelere gösterilecektir.

Yukarıdaki örnek forum yazısına baktığımızda, sarı alan içerisindegösterilen bölümler, seo ve reklam açısından sitenize katkısağlamaktadır. Bu yöntemle url göstermeyen forumlardan damaksimum katkı sağlamış oluyoruz.

 

Forumlarakonu açarken sitenize dahafazlafaydasağlamak istiyorsanız, konu başlığındasite url si kullanarak, Google aramalarındagösterilen sonuçlardaurl adresiniz görüleceği için yine küçük çaplı da olsabir reklam yapmış olacaksınız. Aynışekilde etiket bölümünesitenizin urlsini ekleyerekbu katkıyı daha da arttırabilir ve bu şekildesitenin indexsiz url sayısınıda arttırmış  olursunuz.

 

Forumlardan alınan tanıtım yazısını ayda 50 – 100 sayı arasında uygulayabilirsiniz. Bu işlemi forumlara üye olarak ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz gibi, webmasterforumlarındailgilibölümlerden 10 – 15 tl karşılığında yapacak kişilerde bulabilirsiniz. Herforumdatanıtım yazısındaufak çaplı da olsadeğişiklik yapmanız alacağınız  faydayı dahada arttıracaktır


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap