Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Edu ve Gov Backlink

seo anlatımı
logom

 

Google herhangi birçıkar amacı gütmeden hizmet eden internet siteleriniyüksek pagerank, trustrank ve beraberinde yüksek sıralamalarile ödüllendirir. Bu sitelerin link verdiği sitelerdebu ödülden pay alırlar. Tabi ki bu pay o sitelerden çıkan link sayısınabağlıdır. Bu siteleren sıklıkla rastlanan Edu uzantılı Resmi Eğitim siteleri ve Gov uzantılı Devleteait Kamu Siteleridir. Bu sitelerden alınabilecek linklerpagerank değerinizeve sıralamanızabüyük katkısağlar. En  büyük problem ise, az link verme izni olan altın uzantılı bu siteleri bulabilmektir.

 

Çoğu özel tasarım olan bu sitelerin birkısmıdadrupal, joomlagibi hazırsistemlerdir. Drupal dofollow konusundaen çok tercih edilen sistemlerdir. Dolayısıylabu domainleri bulmakonusundadrupal yapısını  düşünerek özel aramalaryapılabilmektedir.

 

Türk içerikli siteler, yabancıiçeriklisitelere oranlaherzaman dahaetkilidir. Tabi ki site içi link çıkışı ve backlink sayısıda bu kaliteyi değiştiren etkenlerdir.

 

Örnek biredu yorum  yapılabilirsite bulmayöntemi

 

  • site:.edu inurl:nodecomment

 

Örnek birgov.tr yorum yapılabilirsite  bulmayöntemi

 

  • inurl:.gov.tr “Leavea Reply”

 

Tabi çıkan sonuçlardayeralan sitelerin bazılarıyönetici onayıylayorumlaramüsade ediyorolabilir. Deneme yaparak onaysız yorum bulursanız, bu sitenin diğersayfalarınadayorum yapabilirsiniz.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap