Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Diyarbakır Sohbet

diyar sohbet
logom

21 Diyarbakır 412
Diyarbakir Sohbet Odaları Diyarbakira özgü özel sohbet kanallarımızla sizlerleyiz. Amacımız Bir bütün olup Amedli Hemserilerimizle En güzel sohbeti yaşatmaktır. Diyarbakirdan bay bayan arkadaşlar edinebılırsınız.
Diyarbakir Sohbet odalarında oyunlar oynarak heyecanlı dakıkalar ve eglencelı dakıkalar gecırmeniz dilegiyle. Diyarbakır Sohbet Sıtesi (Amed Sohbet Sitesi ) 7*24 Sizlerin Hizmetindedir.

diyar chat
Diyarbakır Hakkında Bilgiler
Diyarbakırın Diğer Adı Kürtçe Adı Ameddir.Diyarbakır Surları İle Meshurdur.
şehir merkezinin tarihinde ise Diyarbakır surlarının kuzeydoğu kısmında yer alan İçkale yerleşkesinin önemi büyüktür.Yerleşkenin içinde bulunan Amida (Virantepe) Höyüğü’nde yapılan arkeolojik kazılarda, M.Ö. 3. Bin yılda kente Hurriler’in, 2. Bin yılda ise Mitanniler’in egemen olduğu ortaya çıkmıştır. M.Ö. 1260’a dek egemenliklerini sürdüren Hurri ve Mitanniler’den sonra kentte sırası ile; Asurlular, Aramiler (Bit-Zamani Krallığı), İskitler, Medler, Persler, Makedonyalılar, Selevkoslar, Partlar, Ermeni Tigran Krallığı, Romalılar, Sasaniler, Bizanslılar, Emeviler, Abbasiler, Şeyhoğulları, Hamdaniler, Mervaniler, Selçuklular, İnaloğulları, Nisanoğulları, Artuklular, Eyyubiler, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlılar egemenliklerini sürdürmüştür. Farklı inançların, dillerin ve kültürlerin beşiği Diyarbakır, kendisine egemen olan tüm uygarlıklara ev sahipliğiyaparak, düşünenlerin ve üretenlerin kenti olmayı başarmıştır. Diyarbakır, Karacadağ’ın bazalt platosunun doğu kenarında, Dicle Vadisi’nden 100 m kadar yükseklikte, bir düzlük üzerinde içeriyor.

» Bağlar Sohbet» Bismil Sohbet» Çermik Sohbet» Çınar Sohbet » Çüngüş  CHat» Dicle CHat» Eğil CHat» Ergani CHat» Hani CHat» Hazro Sohbet» Kayapınar CHat» Kocaköy CHat» Kulp CHat» Lice CHat» Silvan CHat» Sur CHat » Yenişehir Sohbet


Benzer Yazılar
13 Nisan 2017 mersin,mersin arkadaşlık sitesi,mersin bayan sohbet,mersin canlı sohbet,mersin chat sitesi,mersin sohbet kanalı,mersin sohbet sitesi,mersin ücretsiz sohbet,mersin üniversitesi sohbet,mersinli sohbet,tarsus chat,tarsus sohbet,tarsus sohbet odaları

Mersin Sohbet Odaları

23 Mart 2017 çankırı chat

Bayan Sohbet

23 Mart 2017 Giresun sohbet, giresun chat, giresun sohbet odaları, giresun chat sitesi

Yetişkin Sohbet

DAHA FAZLA