Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Chanserv LEVELS

ircegıtım
logom

-10• 4Chanserv LEVELS KONULU EĞİTİM BAŞLIYOR 10•10©
ircegıtım

-Chanserv Levels özelliği ile kullanıcıların access seviyelerine göre kısıtlamalar getirebilirsiniz,( numerik seviyeler vererek onlari daha cok kullanıcıya acar veya kaparsınız.)

-Kanal yetki dağılımı acısından önemli işlevleri vardır, Levels Chanserv Access sisteminin olmazsa olmasıdır.

-Sunucunun gecerli levels ayarlarını görebilirsiniz

2 Kullanımı: /chanserv help levels desc

10©4 AUTOPROTECT;
-Özelliği karşısında gelen levels sayı değeri ve üzerindeki access seviyesine sahip kullanıcılara koruma vermek için kullanılır. AUTOPROTECT özelliğine sahip kullanıcılar kanalda (+a) kipi alır. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu özelliğin levels numerik değeri sunucumuzda ise 100 dur.

10©4 AUTOOP;
-Özelliği karşısında gelen levels sayı değeri ve üzerindeki kullanıcılara kanala girişte operatör kipi olan +(o) vermek için kullanılır. Kanal ilk kayıt edildiğinde autoop levels numerik değeri sunucumuzda ise 50 ‘dir.

10©4 AUTOHALFOP ;
-Özelliği karşısında gelen levels sayı değeri ile AUTOOP levels numerik değeri arasındaki kullanıcılara kanala girişte +h kipi vermek için kullanılır. Kanal ilk kayıt edildiğinde autohalfop levels numerik değeri sunucumuzda ise 40’tür.

10©4 AUTOVOICE ;
-Özelliği karşısında gelen levels sayı değeri ile AUTOHALFOP levels numerik değeri arasındaki kullanıcılara kanala girişlerde otomatik olarak +v(voice) kipi vermek için kullanılır. Kanal ilk kayıt edildiğinde autovoice levels numerik değeri sunucumuzda ise 30’dur.

10©4 INVITE ;
-Özelliği karşısında gelen levels sayı değeri ve üzerindeki kullanıcıların kanalda /chanserv invite #kanal Kullanımını kullanmalarını sağlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde INVITE levels numerik değeri sunucumuzda ise 50’dir.

10©4 AKICK ;
-Belirlenen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar “akick” Kullanımılarını kullanabilirler. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer Sunucumuzda ise 100’dur.

10©4 SET ;
-İçin belirlenen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar chanserv’in set özelliklerini kanalda uygulayabilirler. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer sunucumuzda sayı değeri 100’dur.

10©4 UNBAN ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar chanserv’in unban Kullanımını kanalda uygulayabilirler. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer sunucumuzda sayı değeri 50’dir.

10©4 ACC-LIST ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar /chanserv access #kanal list Kullanımını kullanabilme yetkisine sahip olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 50’dir.

10©4 ACC-CHANGE ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar kanalda access ekleme ve silme yetkisine sahip olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise Sunucumuzda sayı değeri 100’dur.

10©4 MEMO ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar kanala gelen memoları okuyabilirler. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 100’dur.

10©4 OP-DEOP ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar kanalda chanserv kullanarak op/deop işlemlerini uygulayabilme yetkisine sahip olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 50’dir.

10©4 VOICE ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar VOICE/DEVOICE Kullanımılarini kullanmaya yetkili olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 30’dur.

10©4 HALFOP ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar HALFOP/DEHALFOP Kullanımılarini kullanmaya yetkili olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer sunucumuzda sayı değeri 40’dur.

10©4 PROTECT ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar PROTECT/DEPROTECT Kullanımılarini kullanma hakkınsa sahip olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 100’dur.

10©4 KICK ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar chanserv kick Kullanımını kullanabilmeye yetkili olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 50’dir.

10©4 TOPIC ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar chanserv topic Kullanımını kullanabilmeye yetkili olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 50’dir.

10©4 STATUS ;
-İçin belirtilen levels sayı değeri ve üzerinde yetkiye sahip kullanıcılar chanserv status Kullanımını kullanabilmeye yetkili olurlar. Kanal ilk kayıt edildiğinde bu değer ise sunucumuzda sayı değeri 100’dur.

-Yukarıda uygulamış olduğum (100,50,40,30)seviyeler değişebilir özellik taşımaktadır.-Levels değerlerini görmek için 4/cs levels #kanal list yapiniz.

2 Kullanım şekilleri;

-Bir özelliği düzenlemek için:4 /chanserv levels #kanal set özellik seviye

-Bir özelliği founder (kanal sahibi) tarafından kullanılabilmesi için: 4/chanserv levels #kanal dis özellik

-Kanalınız levels özelliklerini görmek için: 4/chanserv levels #kanal list

-Kanalınız levels özellikleri kanalın ilk kayıt edildiği zamanki haline geri döndürmek için:4/chanserv levels #kanal reset

2 Örnekler;

2soru : #Sohbet kanalında access listesine sadece 999 accessli kullanıcılar bakabilsin istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set acc-list 999

2soru : #Sohbet kanalına her giren kullanıcı op olsun istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set autoop 0

2soru : #Sohbet kanalına her giren voice olsun istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set autovoice 0

2soru : #Sohbet kanalında 50 ve üzeri accessi olan herkesin access ekleyip silebilmesini istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set acc-change 50

2soru : #Sohbet kanalında 250 access’i olan kişilerin chanserv set özelliğini kullanabilmesini istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set set 250

2soru: #Sohbet kanalında 500 access’i olanların chanserv akick özelliğini kullanabilmesini istiyorum, nasıl yapabilirim ?

4cevap : /chanserv levels #Sohbet set akick 500


– 10©10•4 Chanserv LEVELS KONULU ANLATIM SONA ERMİŞTİR. 10•10©


– Aklına takılan herhangi bir soruyu hemen sorabilirsin, Kendini eksik hissediyorsan eğitimi yeniden okumalısın.Hazırsan Soru/Cevap Başlıyor.


Benzer Yazılar
15 Mayıs 2016

Memoserv Set Egıtımı

13 Mayıs 2016 ircegıtım

Timer Komutları

DAHA FAZLA
Yorum Yap