Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Bloglardan Tanıtım Yazısı

seo anlatımı
logom

bloglardan Tanıtım YazısıTanıtım yazıları, sitelerin filtre riskitaşımayan etkisiortaölçekli amauzun vadede en kullanışlıseo tekniğidir. Tanıtım yazısı satın almayı, link satın almayatercih ediyoruz. Bunun birkaçnedenivar:
• Alınan bağlantılarömürboyu değil, belirlibir süre için geçerlidir. çünkü sitenin backlinkleri bağlantı alındığındahızla artmakta(bağlantı alınan sitenin index sayısısıyla orantılı) ve link zamanı sonlandığındahızladüşmektedir. Bağlantı sayısındaki bu dalgalanmalarsitenin güvenilirliğini olumsuz etkilemektedir. Tanıtım yazısı ömürlüktür. Bu şekilde birsıkıntıyoktur.
• sürekli bağlantı almak, yüksek bütçe gerektiren bir iştir. Ancak tanıtım yazısı nispeten daha ucuzdur.
• Satın alınan linklerüzerinden gelen hitler, çoğu zaman tanıtım yazısıüzerinden eldeedilen hitlerden az olmaktadır.
• Yeni siteler için bağlantı almak oldukçarisklidir. Çünkü birkelime üzerinden link alındığıiçin, %100 keyword density oranıolan bir link elde etmiş olursunuz. Sadece Tanıtım yazısı üzerinden elde edilmiş bağlantılarda, yazıdakullanılan anahtarkelimelerebağlıolarak %5 veyamax %10 anahtar kelime yoğunluğu olan biryazıdan link almış olmuş olursunuz. Bu sebeplesiteye tesiri uzun vadede ve daha risksiz olmaktadır.
• link alımında tek anahtar kelime üzerinden bağlantı verilirken, tanıtım yazısında 3 – 5 anahtar kelime üzerinden link verilebilmektedir.

Ücretsiz makale yayınlamayamümütevazi eden blog ve siteleri bularak hiçbirücret vermeden tanıtım yazılarınızı ilgili anahtarkelimelerelink vererek yayınlayabilirsiniz. Google’da“ücretsiz tanıtım yazısı” şeklindearamayaparak, http://yazı.Birsohbet.Net/ benzer biçimde ücretsiz hizmet veren sitelere ulaşabilirsiniz.

Bloglarüstünden alacağınız tanıtım yazılarında, forumlardaki şeklinde aynıtaktikleri uygulayabilirsiniz. Yazıya fotoğraf eklemek, site urlsini yazıdakullanmak bunlardan birkaçı. Yazının her blogafarklıbir makale olarak gönderilmeside artıbir faydasağlamaktadır.

Ücretsiz bloglarherkategoriden tanıtım yazısı yayınladığıiçin sitenize saladığıfaydabirnebze de olsa azalacaktır. Bu faydayımaksimum kılmak için, sitenizle içeriği aynıdoğrultudaolan diğersitelere ücretli tanıtım yazısı vermeniz gerekir.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap