Hoşgeldiniz Bugün 10 17 2017

Blog Backlink

seo anlatımı
logom

Bloglar, Dünya’daen çok kullanılan ve sayısıhızlaartan bilgi paylaşım siteleridir. Belirlikategorilere ağırlık veren veyagenel paylaşımlaryapan milyonlarcablog bulunmaktadır. Blogların büyük çoğunluğu WordPress altyapısıkullanmaktadırve wordpress yapısıgereği, yorum alanından nofollow linklervermektedir.

 

Nofollow linklerin dofollow linklerden farkısadece sitenin sıralamasınaetki etmesidir. Nofollow linklerpagerank değerinizekatkıdabulunmaz. Ancak iki backlink çeşidi de sitenizin sralamasınafayda sağlar. Bu  sebeple bloglarayorum alanından site linkiniziyayınlayarak backlink elde edebilirsiniz.

 

Blogların yorum alanından elde edilecek backlinkleriçin çeşitli stratejiler izlenebilir. Bunlardan en önemlisi, sitenizin içeriğiyleaynıorantıdabloglarbulup yazılarınayorum göndermeniz siteniz için maksimum faydayısağlar. Eğerblogun genel olarak içeriği sitenizle aynıkapsamdadeğilse bile, içerisindeki biryazıdaanahtarkelimenize ait birkonunun geçme olasılığıyüksektir. Örneğin pek çok blogun direk konusu olmasabile, en az 1 adet seo hakkındayazı yayınlamışlardır. Çeşitli aramalarla bu  yazılaraulaşıp, site linkinizi ekleyebilirsiniz.

Bloglardan yorum yoluylalink alırken, isim bölümünün kullanımı, yorum yapanın ismi olarak amaçlansada, siteye verilen linkeait yazıolduğu için sitenin anahtarkelimesi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple anahtarkelimelerinizi ve onların türevlerini değişimli olarak ekleyerek anchortext çeşitliliği oluşturmanızdafaydavar. Yorum alanında ekleyeceğiniz açıklamalar, sitenize yönelik değil yorum yaptığınız makaleye yönelik olmalıdır. Makaleden farklıbiraçıklamayasahip yorumların onaylanmaihtimalidüşüktür.

 

Site içeriğinizlebenzerblog sayfalarıbulabilmek için çeşitliprogramlarolsada, arama motorları üzerinden  çeşitli  aramateknikleriylebunlarıbulmanız oldukçakolaydır.

Örnek olarak aşağıda içeriğinizle aynıblog sayfalarıbulmayöntemi  gösterilmiştir.

 

  • yorum”isim “(gerekli)”‘ ‘mail (yayınlanmayacak) “(gerekli)”‘ intitle:’seo’

 

  • leave a reply’ ‘name”(required)””mail (will notbe published) “(required)”‘ intitle:’seo’
  • oyun filetype:htmlintext:yorum

 

Not :  Kırmızı olan bölümleri hedeflediğiniz anahtarkelime olacak şekilde düzenleyin.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap