Hoşgeldiniz Bugün 10 18 2017

Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

seo anlatımı
logom

Backlink  Alımında   Dikkat  Edilmesi Gerekenler

Anchor Text Nedir: Link verilen kelimeyedenilmektedir. Yani tıklanabilen metinlerdir. Siteleren çok kullanılan  anchortextlerde dahahızlıyükselmektedir.

 

Anchor Text Çeşitliliği

Link alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresinegirmesineyol açabilir. Seo kelimesinin yanısıra  Seo Nedir, Seo Dersleri, Seo Danışmanlığıgibi anahtarkelimetürevlerinden de link almak gerekir. Anahtarkelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google Insights kullanılmalıdır.

 

Backlinklerdeki anchor text oranıönemli kelimelere dahafazlaolmak kaydıyla, kelimenin önemi azaldıkça dahaaz alınacak şekilde gerçekleşmelidir. Ancak bu çeşitliliği sağlamak adınaçok farklı sayıda kelimeleri kullanmak gereklidir.

 

Anchor Text içinde site ismini de kullanmayaözen gösterin. Örneğin bir forumdayaptığınız paylaşımdaanahtar kelimenizle link vermek yerinesite ismiyle link verin. Bu şekildekullanılan anchor textler, Google tarafından seo amacıgüdülmeden sitenin referans gösterildiğinidüşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalıbirpaylaşım yapıldığıkanısına varılır. Çünkü site sahibi sitesini herfırsatta seo yapacak şekilde anahtarkelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genelliklesite urlsinelink verdiği için sitenin yararlıve topluma hizmet eden birsite olduğunu gösterir. Bu durum da Google’ın gözüne girmek için oldukça etkilidir.


Benzer Yazılar
14 Nisan 2016 seo anlatımı

Blog Backlink

13 Nisan 2016 seo anlatımı

Dizinler

DAHA FAZLA
Yorum Yap